top of page

MNEMOSLINE® jest owocem 50-letniej pracy zespołu wybitnego włoskiego Profesora, Neurologa i Chirurga Francesco Ferro Milone, Profesora Adolfo Porro Głównego Specjalisty Geriatrii Państwowego Szpitala w Vicenzy, Profesora Franco Binda Specjalisty Geriatrii oraz Tullio Minelli Profesora Matematyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Padwie. Wieloletnie badania prowadzili m.in. w Państwowym Instytucie Alzheimera w Vicenzy z osobami chorymi na Alzheimera, depresję i z innymi problemami  neurodegeneracyjnymi. Urządzenie to zostało zaprojektowane głównie z myślą o problemach związanych z utratą pamięci u osób po 60-tym roku życia. U osób młodszych, oprócz oddziaływania na pamięć zarówno jak i funkcje kognitywne, urządzenie ma wpływ na samopoczucie oraz w naturalny sposób reguluje cykl dobowy.

Od kasku EEG MNEMOSLINE® do MNEMOSLINE® 2020


Pierwsze opatentowane  urządzenie medyczne składało się z specjalnego kasku EEG MNEMOSLINE® i programowanego indywidualnie urządzenia ze światłem SLI. Było systemem przeznaczonym zarówno do celów diagnostycznych, jak i terapeutycznych. Potrzebny był lekarz neurolog, którego obecność była niezbędna  podczas korzystania z urządzenia  kasku EEG MNEMOSLINE®. Lekarz  przy pomocy oprogramowania wykonywał spersonalizowaną kalibrację urządzenia medycznego MNEMOSLINE®, która pozwalała na  na używanie go tylko przez jedną osobę. Metoda ta okazała się skuteczna ale chcąc mieć produkt prostszy w użyciu i tańszy w fazie kalibracji (biorąc pod uwagę koszty EEG i koszty pracy lekarza) oraz dostępny dla większej liczby osób,  opracowano opatentowane urządzenie medyczne MNEMOSLINE® 2020.

Piersze  urządzenie mnemosline z EEG, obsługiwał neurolog. Przy pomocy oprogramowania wykonywał spersonalizowaną kalibrację urządzenia medycznego mnemosline, pozwalającego na używanie wyłącznie przez jedną osobę.

vlcsnap-2020-01-31-11h19m28s483-ANIMATIO

mnemosline® 2020 urządzenie zawiera mikrokomputer z oprogramowaniem, umożliwiającym natychmiastowe użycie. Unikalna terapia   stymulowania swiatlem  SLI dostępna i zalecana dla 99%  populacji.

MNEMOSLINE®2020  zostało wyposażone w mikrokomputer z oprogramowaniem z takim system światła pulsacyjnego SLI, który pozwala aby mogło korzystać z niego 99% populacji. 

Co więcej, zostało ono ulepszone dzięki specjalnym diodom LED nowej generacji, które w połączeniu z ultra-wydajnym akumulatorem litowym pozwalają na stosowanie urządzenia w wielu terapiach. Ponadto dostosowano go do najnowszych standardów europejskich. Dzięki firmie Telea Medical, która poprzez swoje dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie urządzeń biomedycznych i wynalezieniu Kwantowego Molekularnego Rezonansu  QMR, udało się wytworzyć produkt technologicznie innowacyjny, skuteczny i  łatwy w obsłudze.

MNEMOSLINE® to zaawansowane urządzenie medyczne, zamknięte w formie okularów, stworzone z myślą o rehabilitacji mózgu w erze cyfrowej. Odpowiada na rosnące zapotrzebowanie w zakresie leczenia depresji, chronicznego stresu i chorób neurodegeneracyjnych. To innowacyjne narzędzie umożliwia rozwój zdolności uczenia się oraz poprawę funkcji poznawczych. MNEMOSLINE® udowadnia, że mamy realną szansę pozytywnie wpływać na nasz mózg. Dzięki stymulacji fal mózgowych za pomocą światła SLI, urządzenie to wspomaga pamięć, łagodzi niekorzystne stany psychiczne oraz pomaga w pozytywny sposób “przeprogramować” nasz umysł.

innovation logo 2020.png
image.png
bottom of page